Ta správná volba pro naše dorostence

 

Nevíte si rady, čím nahradit Eskimo Kids rybí olej, když už vaše dítě dovršilo 12 let věku? To je velice jednoduché: začněte mu dávat Eskimo-3 Brainsharp rybí olej, který máme jak v tekuté formě, tak i v kapslích. Čtěte dál a dozvíte se víc!

Každý přemýšlí o tom, jak zabezpečit přísun potřebných mastných kyselin omega-3 a dát svému dospívajícímu dítěti něco navíc, o něco komplexnější doplněk stravy, aby se rychle vyvíjející tělo dorostence dostalo to, co nejvíc potřebuje k zdravému vývoji.

Klasický rybí olej Eskimo-3 je nejvhodnější pro dospělé, nejlépe se hodí k pestré stravě dospělých. Obvykle ti, kteří dbají na pestrou stravu, mají dostatek vitamínů, minerálů, živin ale také mastných kyselin omega-6 i omega-9.

Jelikož ale naše strava neobsahuje dostatek mořských ryb (i kvůli geografické poloze), tak mastné kyseliny omega-3 mnohdy zcela chybí z našeho organismu. Právě proto je vhodné tyto mastné kyseliny získat a doplnit z čistého a přírodního zdroje.

Omega-3 mastné kyseliny pro dospělého člověka připívá k snížení cholesterolu, také pomáhá k správnému fungování kardiovaskulárního systému, a v neposlední řadě přispívá k správnému fungování imunity.

U dětí a dorostu je situace o něco odlišná: oni totiž zatím nemají tak pestrou stravu, jako dospělí, dětská strava není tak bohatá na mastné kyseliny omega-6 a omega-9, na vitamíny C a D a samozřejmě omega-3. Tyto jsou ovšem nezbytné pro správný vývoj dospívajícího organizmu. Eskimo Kids rybí olej pro děti má příznivý účinek na funkce sítnice a na mozkové a nervové buňky. Pomáhá správnému vývoji zraku, mozku a nervového systému. Pomáhá v léčbě zánětlivých onemocnění a snižuje symptomy astmatických a alergických onemocnění. Děti jsou odolnější vůči nachlazení, chřipce a dalším infekčním nemocem.

Je tady ještě jeden další aspekt: změna školy, změna prostředí, přijímačky, první větší psychická zátěž pro Vaše děti. V tomto období potřebují obzvlášť hodně energie, více vitamínů, minerálů.

Eskimo-3 Brainsharp je tu právě pro tyto případy: díky svému přírodnímu složení je silný v podpoře zdravému fungování mozku, napomáhá větší koncentraci, obsahuje dostatečné množství antioxidantů k udržení normálních funkcí mozku a paměti.

Nejnovější produkt řady Eskimo-3, který má již více než dvaceti letou historii, je Brainsharp. Tento rybí olej je mnohem účinnější než jeho předchůdci! Díky svému obsahu, koenzymu Q10, pupalkovému oleji, vitamínu E a D, Eskimo-3 rybí olej pozitivně ovlivňuje funkce mozku a paměti. Koenzym Q10, mimo jiné, podporuje energetické zásobování buněk při nadměrné fyzické aktivitě i při zvýšeném psychickém vytížení.

 

Chuť oleje je dalším opakujícím se tématem. Zde už máte možnost si vybrat buď z kapsle, nebo z tekutého oleje. Kdo neměl problém s tekutou konzistencí ani dříve, nebude mít problém ani teď. Olej je i nadále ochucený, má příjemnou citrónově-limetkovou příchuť.  

U dětských přípravků je zvláště důležité, aby neobsahovaly nečistoty pocházející z životního prostředí. Švédský Bringwell během výroby pečlivě zkoumá čistotu rybího oleje. Jak Eskimo Kids, tak i Bransharp olej je zaručeně očištěn od látek nebezpečných pro zdraví a taky karcinogenů. Rybí olej je kontrolován v každé fáze výrobního procesu.