Rychlé vyléčení ze syndromu vyhoření (burnout)

Co znamená syndrom vyhoření?

Je to soubor symptomů, které se projeví v důsledku dlouhodobého emočního stresu a negativních účinků stresu. Prakticky je to úplné tělesně-emocionálně-duševní vyčerpání. Symptomy zahrnují únavu, lhostejnost, nízkou sebeúctu, uvedení vlastních psycho-fyzických potřeb do pozadí, ztráta vlastního "vnitřního světa" člověka, když cítíte, že vaše tělo je cizí. Příznaky se neomezují na odbornou činnost, ale stávají se součástí života. V soukromém životě se člověk stane zklamaným, cynickým a zlomyslným. Pojem vyhoření vytvořil Freudenberger (1974).

Co způsobuje jeho vývíjení?

Nedostatek peněz, morálního uznání, příliš mnoho přesčasů a velká zodpovědnost. Kromě těchto faktorů je riziko vysoké obzvláště pro ty, co pracují sami, nejsou schopni diskutovat o tom co se děje na pracovišti, a nikdo jim nemůže dát přímou zpětnou vazbu ve svém každodenním životě. Nejčastěji se vyskytuje mezi odborníky v oblasti zdravotnictví, učiteli, policajty, programátory, lidí pracující ve vedení, pracovníky zákaznického servisu a finančními odborníky.

Jak se léčí lidé trpící symptomy vyhoření?

Obvykle se může stav zlepšit s pomocí odborníka nebo prostřednictvím školení, či tréningů na pracovišti. Vzhledem k tomu, že onemocnění je způsobeno psychickou zátěží, soustřeďuje se na její eliminaci a transformaci v centru terapeutických konverzací. Zaměření na skutečnou situaci, přeměnu cílů, posílení vztahů se zaměstnanci, zvýraznění pozitivních věcí a hledání nových realistických cílů může lidi vymanit z tohoto stavu.

Takže současné způsoby ošetření odhalují příčiny a mění způsob myšlení pacienta. Je to velmi účinný, avšak pomalý proces, takže s příznaky musí člověk žít také dlouho po zjištění syndromu vyhoření, což je náročné nejen pro postižené osoby, ale i jejich rodinu.

Jak Rhodiola rosea pomáhá lidem trpícím symptomy vyhoření?

Studie z roku 2017 jednoznačně ukázala, že užívání doplňku stravy s extraktem Rozchodnice růžové (Rhodolia rosea) poskytuje velmi rychlé zlepšení stavu člověka se syndromem vyhoření. 

Navzdory tomu, že byl účinek extraktu rozchodnice růžové na syndrom vyhoření poprvé zkoumán, výsledky potvrdily předchozí pozitivní zkušenosti. Extrakt je účinnou pomůckou při zlepšování typických symptomů vyhoření, jako je zvládání stresu, duševní a fyzické vyčerpání a depresivní příznaky.

Výzkum zahrnoval 118 mužů a žen ve věku 30-60 let, kteří trpěli symptomy vyhoření. Po dobu 12 týdnů denně konzumovali 400 mg extraktu z Rozchodnice růžové.

Rychlé výsledky

Překvapivě se většina symptomů v prvním týdnu výrazně zlepšila. Studie zjistily pokles stížností, jako je emoční vyčerpání, únava, nedostatek radosti, depersonalizace (pocit cizího těla), ztráta vitality. Účastníci navíc zaznamenali zvýšený sexuální zájem a aktivitu.

Důležitý první krok

Přestože léčba symptomů vyhoření je obvykle dlouhý proces, rychlé výsledky pozorované v prvním týdnu studie přemohly pomalé výsledky dosud aplikovaných terapií. Snížení typických symptomů jako je vyčerpanost, únava a pocit subjektivního stresu, významně zlepšuje stav osob trpících vyhořením. Po shrnutí výsledků bylo zjištěno, že užívání extraktu Rozchodnice růžové může být důležitým počátečním krokem v terapii ke kontinuálnímu snižování symptomů vyhoření, čímž se zabrání zhoršení příznaků a zabrání se vzniku pozdějších poruch, jako je deprese nebo fyzické nemoci.

Mnohem méně vedlejších účinků než u léčivých přípravků obsahujících sertalin

Další studie, která se zabývala alternativními prostředky jako jsou antidepresiva (používaná k léčbě příznaků podobných vyhoření), porovnávala účinek léčivého přípravku obsahujícího sertalin, který se obvykle používá k úlevě od depresivních příznaků a výživového doplňku obsahujícího extrakt z Rozchodnice růžový. Výsledky této studie zjistily, že i když účinek přírodního bylinného léku byl mírnější, použití bylinky mělo za následek podstatně méně a mírnějších vedlejších účinků.

 

______________________________________________________________________

Doplněk stravy obsahující výtažek z Rozchodnice růžové (Rhodiola rosea) přirozeně pomáhá udržovat správnou duševní a fyzickou zdatnost.

Adaptogenní růžový kořen zvyšuje soustředěnost, podporuje dobrou náladu, pomáhá překonávat stres a díky antioxidačnímu účinku brání škodlivým oxidačním procesům.

Účinek doplňku stravy Arctic Root, který zvyšuje soustředěnost a pomáhá překonat stres, je klinicky ověřen.

Prodej produktu také na Pilulka.cz