Pomůže nám rybí tuk při zánětech způsobené nákazou?

Zánětům plic a dalších závažnějších onemocnění může pomoci předcházet rybí tuk a vitamin D. Navýšení jejich hladiny v těle může trvat šest týdnů až šest měsíců. Zhruba 80 procent nakažených novým typem koronaviru na celém světě má mírný průběh, který připomíná onemocnění dýchacích cest. Podobně je na tom většina nakažených Čechů.

Smrtelné případy nákazy podle odborníků souvisely s takzvanou cytokinovou bouří, tedy nepřiměřenou reakcí imunitního systému. Při níž tělo produkuje imunitní buňky a proteiny, které mohou zničit jiné orgány.

Omega-3 mastné kyseliny mohou snížit produkci molekul a látek spojených se zánětem jako jsou právě cytokiny.

Dlouhodobá aplikace rybího oleje, který je obsahuje, nebo koncentrátu omega-3 vede k průkaznému zlepšení imunitního systému. Hladiny omega-3 se v těle rychle hromadí. Může to však trvat šest týdnů až šest měsíců, než se objeví významná změna nálady, bolesti nebo jiných příznaků. Záněty omezuje i kyselina eicosapentaenová (EPA).

Doporučuje se minimálně 250 až 500 miligramů mastných kyselin pro zdravého dospělého denně. Pro zvýšení omega-3 indexu je vhodná dávka až dva gramy.

Zdravotní ústav doporučuje konzumovat potraviny protizánětlivé, tedy obecně ovoce a zeleninu, naopak zánětlivé potraviny je třeba omezit nebo vynechat. Jsou to vysoce zpracované potraviny s nadbytkem cukru, soli, nasycených tuků nebo masné výrobky. Je třeba si také kontrolovat hladinu cukru v krvi. Lidé by se také měli naučit zvládat stres.

Studie již dlouho prokazují souvislost mezi nízkým obsahem vitamínu D a řadou zánětlivých onemocnění. Vědci dále vědí, že zlepšení hladin vitaminu D může pomoci snížit záněty v těle.

Vitamin D přirozeně vyrábí lidská kůže díky UV záření ze slunce, v zimě jsou dobrým zdrojem kvalitní ryby. Nejvíce nenasycených mastných kyselin (včetně omega-3, EPA a DHA) jako i vitamín A a D obsahují tučnější ryby. Dosáhnout správné hladiny vitaminů D pouze stravou a pobytem na slunci je v našich podmínkách velice obtížné, od října do dubna prakticky nemožné. Pestrou stravu je vhodné doplnit vhodnými a prověřenými doplňky stravy.

Všechny přípravky produktové řady Eskimo obsahují rybí olej z ryb lovených ve studených vodách hlubinným výlovem. Výrobce při získávání rybího oleje dbá na nejvyšší kvalitu. Právě proto obsah mastných kyselin EPA a DHA dosahují až 38%, která je nejvyšší možná koncentrace ve své kategorii. Díky speciálnímu a důkladnému zacházení při čištění jsou produkty zbaveny všech škodlivých a karcinogenních látek bez chemických úprav. Díky tomu v našich kapslích a lahvičkách naleznete pouze 100% přírodní a čistý olej. 

 

Přípravky z produktové řady Eskimo-3 jsou výsledkem mnoha výzkumů, které trvaly až několik desetiletí. Je to spolehlivá švédská značka, která je na trhu již více než 20 let. Její účinnost byla dokázána mnohými vědeckými studiemi a také je popsána v několika klinických dokumentacích*.

 

 

A v tomto nepříznivém období nezapomeňte ani na další moc důležité vitaminy, podpořte zdravé fungování imunitního systému! 

Mivitotal Family je účinný tekutý multivitaminový přípravek s prémiovým složením, který v zemi původu, ve Švédsku je hlavním produktem. Obsahuje více než 12 druhů vitamínů, 6 druhů minerálů a stopových prvků. 

Je doplněný koenzymem Q10, který je rozpustný ve vodě. Díky své tekuté podobě se vstřebává mnohem rychleji. 

Pro celou rodinu už od 3 let!