Jak se vyhnout otravě jídlem v létě - 6 tipů proti salmonelóze, E-coli a dalším bakteriím

Co je otrava jídlem?

Otrava jídlem je způsobena bakteriemi, které produkují v těle toxiny. Tyto toxiny pak po uplynutí inkubační doby (8-12 hod) způsobují příznaky žaludeční nevolnosti. Tyto bakterie obvykle vstupují do těla nesprávně uloženými potravinami, kde se dokázaly mnohokrát reprodukovat.

Na co je třeba dát pozor, jak jsou příčiny otrav?

Příznaky vyvolají nejčastěji mléčné nebo vaječné krémy, zmrzliny, těstoviny, ryby, houby, konzervy ponechané otevřené, nevhodně tepelně ošetřená masná jídla. Ve zkratce jsou to potraviny, které poskytují ideální prostředí pro patogeny.

Co jsou příznaky otravy jídlem?

Příznaky, které se projevují také závisí na typu bakterií v potravině, na množství, které konzumujete, a na tom, jak dobře Váš imunitní systém brání. Obecně se vyskytují následující příznaky: zvracení, slabost, nevolnost, horečka, zimnice, průjem, křeče, bolesti žaludku, dehydratace, mdloby, křeče na nohou.

Většina infekcí trvá pouze krátkou dobu, pokud příznaky nezmizí do 24 hodin, kontaktujte svého lékaře.

Které bakterie mohou způsobit otravu jídlem?

Existuje mnoho bakterií, které se rozmnožují v potravě, ale jen několik z nich způsobuje nemoc. Mezi 5 nejčastějších bakterií patří Staphylococcus Aureus, Salmonella, E-coli, Listeria a Campylobacter.

Staphylococcusaureus: příznaky jsou způsobeny tepelně tolerantním toxinem bakterie. Potraviny obsahující vejce, smetanové krémy, zmrzliny, jídla z vnitřností a vařené těstoviny jsou pro ně to nejlepší médium. Bakterie může být zavedena do potravin prostřednictvím osoby, která má infekci dýchacích cest.

Salmonella: z důvodu nedodržování hygienických zásad se bakterie dostane do jídla obvykle z nedostatečně umytých rukou nebo z infikovaného zařízení. Nejčastěji se do těla dostává prostřednictvím masných výrobků, vajec a zákusků.

Escherichia coli (E-coli): hlavním zdrojem je stolice, nejčastěji přenášená špinavýma rukama, oblečením, saláty a další syrovou zeleninou. Infekce E-coli 0157 obvykle pochází z místností, kde se se syrovým a tepelně ošetřeným masem manipuluje společně.

Listeria: typicky se díky studeným hotovým jídlům (předbalené sendviče, sýry, uzeniny atd. dostávají do těla. Jsou extrémně nebezpečné hlavně pro děti a těhotné ženy.

Campylobacter: vysoce rezistentní bakterie, která může dlouho přežít v potravě. Způsobuje až jednu třetinu otrav jídlem. Většinou se dostane do organismu pasterizovaným mlékem, salátem, syrovým masem (obvykle kuřecím masem) a vodou.

Léčba otravy jídlem

V případě zvracení a průjmu je důležité nahradit ztracené minerální soli. Pro zmírnění křečí je vhodné dodat tělu vápník. Pokud se nevolnost snižuje, můžeme užívat vodný roztok aktivního uhlí, tablety pak na snížení dalších příznaků.

Je důležité dodržet dietu pro ochranu zanícené gastrointestinální sliznice. Nekonzumujte jídlo do 12 hodin. Dale se také doporučují jíst pouze brambory nebo rýže vařené ve vodě, banány a sušenky. Když toto dodržíme, příznaky obvykle zmizí do 1 dne.

Jak se můžeme otravě vyhnout?

Infekci s příznaky otravy jídlem lze snadno zabránit dodržováním několika jednoduchých pravidel.

- Pravidelně čistěte kuchyň a věnujte zvláštní pozornost lednici a často používanému kuchyňskému nádobí!

- Zeleninu kontaminovanou půdou a syrové maso vždy pečlivě oddělujte od ostatních potravin.

- Při přípravě masných pokrmů se ujistěte, že jsou řádně vařené / pečené, aby se zajistilo usmrcení bakterií v nich!

- Potraviny připravené k jídlu skladujte řádně, jinak se v potravině budou množit patogeny! Při opětovném ohřevu je třeba postupovat opatrně.

Vždy si umyjte ruce po použití toalety a před vařením!

- Podporujte přirozenou obranyschopnost našeho imunitního systémů pro účinnější boj proti infekcím!

Svůj organizmus a imunitní systém můžete účinně podporovat například s přípravky s rybím olejem. Rybí olej je bohatý na omega-3 EPA a DHA, které přispívá k správné funkci imunitního systému.

 

Více informaci o produktové řadě Eskimo-3

Naše produkty se prodávají také na Pilulka.cz