Jak nemoc dítěte ovlivňuje zbytek rodiny? Eskimo Kids Výzkum

Nejčastější nezvaní hosté

Přechod ze zimy na jaro, období školky, jeslí nebo školy jsou období spojená s infekcemi způsobenými nachlazením nebo viry (hlavně respirační). Nejběžnější příznaky, které se v této době vyskytují, jsou: bolesti hlavy trvající několik dní, horečka (mírná nebo závažná), rýma, kašel. Krátká nebo dlouhá období nuceného odpočinku však také znamenají, že jeden z rodičů si bude muset v tomto období vzít volno z práce, protože musí zůstat doma se svým dítětem. Situace je často zkomplikovaná tím, že patogen přinesený domů často rychle infikuje zbytek rodiny a nemoc dítěte následuje nemoc sourozenců a rodičů. Jak můžeme povzbudit náš imunitní systém proti nechtěným nemocem a co můžeme udělat pro zdraví naší rodiny? Odpovědi najdete v našem článku.

Zeptali jsme se Vás na Vaše názory ohledně dětských nemocí

Chtěli jsme se dozvědět, které nemoci se nejčastěji týkají rodiny s malými dětmi, jak dlouho trvá léčení a co způsobuje největší potíže rodičům nebo celé rodině. Z toho důvodu jsme v roce 2017 provedli výzkum a tyto otázky jsme položili téměř 200 rodičům. Letos jsme zopakovali průzkum, abychom získali ucelenější obraz a viděli změnu. Zpětná vazba 500 rodin nám poskytla cenné odpovědi. Výsledky Vám ukážeme!

Jak dlouho trvá nemoc?

Kromě rychle ubíhající, mírné nemoci trvající pouze 1-2 dny, jsou tady i chřipky, které mohou znepříjemnit naše životy minimálně na týden. Z dotazovaných rodin má 42% dětí onemocnění po dobu 3–4 dnů a jejich děti potřebují pro celkové vyléčení průměrně 5–6 dní. V letošním zimním období jsme však zjistili, že časté chřipkové nemoci jsou mnohem delší než obvykle, takže musíme očekávat vyléčení až za 5-7 dní.

Když je dítě je nemocné...

Určitě nemusíme mluvit o tom, jak emočně těžké to je, někdy i alarmující, pokud naše dítě onemocní. Kromě toho, že nám svírá srdce vidět své děti, jak trpí, musíme se vypořádat s hromadou praktických problémů. 76% rodičů má problémy v práci s nemocenskou, ale také matky pracující z domova mají větší zátěž, protože v průběhu starání se o nemocné děti nemají čas na práci. V případě dítěte, které chodí do školy, je třeba doplnit také materiály ze zameškaných hodin. Takže kromě péče o dítě je třeba ještě udělat hromadu dalších věcí, což velmi zatěžuje rodiče. 82% pracujících rodičů to považuje za zatěžující. Dny na nemocenské znamenají méně peněz, což dále komplikují někdy velmi vysoké náklady na nákup předepsaných léků, což je problém pro 70% rodin.

Pozor, infekční!

Nemoc je typickou řetězovou reakcí v rodině. Stejně jako naše dítě bylo nakaženo v kolektivu ostatních dětí, mladší sourozenci se také s velkou pravděpodobností stanou nemocní, a v horším případě dokonce i dospělí. To bývá často umocněno i tím, že rodič je unavený z péče o dítě a je obecně více zatížený. Vyčerpaný, oslabený organismus je ještě snadněji napadán viry.

Poznej svého nepřítele!

Většina dětských onemocnění je způsobena nějakou virovou infekcí, což potvrzují odpovědi našeho výzkumu- 74% respondentů trpí tímto typem onemocnění. Nicméně základní virové onemocnění často následuje bakteriální superinfekce, a lékaři předepisují antibiotikum, aby tomu zabránili. Téměř polovina reagujících rodičů se však snaží vyhnout užívání antibiotik a kloní se spíše k přirozeným léčebných metodách.

Přirozená ochrana proti patogenům

Velmi nás potěšilo, že je stále více uvědomělých rodičů a totiž 82% respondentů, kteří kladou velký důraz na využití nejen přírodních terapií, které lépe podporují tělo, ale také na prevenci. Čtvrtina rodičů podporuje harmonické fungování těla zdravou stravou, včetně konzumace vitamínů a vláknitých zelenin a ovocí. Emellett természetesen elengedhetetlen, hogy sokat tartózkodjunk a friss levegőn, és kellő mennyiségű, a D-vitamin előállításához szükséges napfényhez jusson a gyermek. Kromě toho je samozřejmě nezbytné, abychom byli dostatečně často na čerstvém vzduchu a děti získaly dostatek slunečního světla na výrobu vitamínu D.Návštěva solných jeskyní je také populární mezi rodinami s malými dětmi, protože přírodní antivirový účinek soli může poskytnout vynikající ochranu proti patogenům. Kromě toho stále více a více rodičů - 20% respondentů - podporuje v průběhu roku tělo svého dítěte imuno-posilovači. Koneckonců dobře vědí: nejlepší obranou je útok!

Výzkum ukázal, že 80 % těch, kteří pravidelně užívají rybí olej Eskimo Kids, zaznamenalo pozitivní změnu od doby, kdy jejich dítě začalo olej užívat - je méně nemocné, a pokud onemocní, dokáže se dříve bránit bacilům.

CHCETE PŘIPRAVIT IMUNITNÍ SYSTÉM SVÉHO DÍTĚTE NA BOJ S BAKTERIEMI? TYTO PRODUKTY DOPORUČUJEME:

Produkty pro děti

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení