Jak nemoc dítěte ovlivňuje zbytek rodiny? Eskimo Kids Výzkum

Nejčastější nezvaní hosté

Přechod ze zimy na jaro, období školky, jeslí nebo školy jsou období spojená s infekcemi způsobenými nachlazením nebo viry (hlavně respirační). Nejběžnější příznaky, které se v této době vyskytují, jsou: bolesti hlavy trvající několik dní, horečka (mírná nebo závažná), rýma, kašel. Krátká nebo dlouhá období nuceného odpočinku však také znamenají, že jeden z rodičů si bude muset v tomto období vzít volno z práce, protože musí zůstat doma se svým dítětem. Situace je často zkomplikovaná tím, že patogen přinesený domů často rychle infikuje zbytek rodiny a nemoc dítěte následuje nemoc sourozenců a rodičů. Jak můžeme povzbudit náš imunitní systém proti nechtěným nemocem a co můžeme udělat pro zdraví naší rodiny? Odpovědi najdete v našem článku.

Zeptali jsme se Vás na Vaše názory ohledně dětských nemocí

Chtěli jsme se dozvědět, které nemoci se nejčastěji týkají rodiny s malými dětmi, jak dlouho trvá léčení a co způsobuje největší potíže rodičům nebo celé rodině. Z toho důvodu jsme v roce 2017 provedli výzkum a tyto otázky jsme položili téměř 200 rodičům. Letos jsme zopakovali průzkum, abychom získali ucelenější obraz a viděli změnu. Zpětná vazba 500 rodin nám poskytla cenné odpovědi. Výsledky Vám ukážeme!

Jak dlouho trvá nemoc?

Kromě rychle ubíhající, mírné nemoci trvající pouze 1-2 dny, jsou tady i chřipky, které mohou znepříjemnit naše životy minimálně na týden. Z dotazovaných rodin má 42% dětí onemocnění po dobu 3–4 dnů a jejich děti potřebují pro celkové vyléčení průměrně 5–6 dní. V letošním zimním období jsme však zjistili, že časté chřipkové nemoci jsou mnohem delší než obvykle, takže musíme očekávat vyléčení až za 5-7 dní.

Když je dítě je nemocné...

Určitě nemusíme mluvit o tom, jak emočně těžké to je, někdy i alarmující, pokud naše dítě onemocní. Kromě toho, že nám svírá srdce vidět své děti, jak trpí, musíme se vypořádat s hromadou praktických problémů. 76% rodičů má problémy v práci s nemocenskou, ale také matky pracující z domova mají větší zátěž, protože v průběhu starání se o nemocné děti nemají čas na práci. V případě dítěte, které chodí do školy, je třeba doplnit také materiály ze zameškaných hodin. Takže kromě péče o dítě je třeba ještě udělat hromadu dalších věcí, což velmi zatěžuje rodiče. 82% pracujících rodičů to považuje za zatěžující. Dny na nemocenské znamenají méně peněz, což dále komplikují někdy velmi vysoké náklady na nákup předepsaných léků, což je problém pro 70% rodin.

Pozor, infekční!

Nemoc je typickou řetězovou reakcí v rodině. Stejně jako naše dítě bylo nakaženo v kolektivu ostatních dětí, mladší sourozenci se také s velkou pravděpodobností stanou nemocní, a v horším případě dokonce i dospělí. To bývá často umocněno i tím, že rodič je unavený z péče o dítě a je obecně více zatížený. Vyčerpaný, oslabený organismus je ještě snadněji napadán viry.

Poznej svého nepřítele!

Většina dětských onemocnění je způsobena nějakou virovou infekcí, což potvrzují odpovědi našeho výzkumu- 74% respondentů trpí tímto typem onemocnění. Nicméně základní virové onemocnění často následuje bakteriální superinfekce, a lékaři předepisují antibiotikum, aby tomu zabránili. Téměř polovina reagujících rodičů se však snaží vyhnout užívání antibiotik a kloní se spíše k přirozeným léčebných metodách.

Přirozená ochrana proti patogenům

Velmi nás potěšilo, že je stále více uvědomělých rodičů a totiž 82% respondentů, kteří kladou velký důraz na využití nejen přírodních terapií, které lépe podporují tělo, ale také na prevenci. Čtvrtina rodičů podporuje harmonické fungování těla zdravou stravou, včetně konzumace vitamínů a vláknitých zelenin a ovocí. Emellett természetesen elengedhetetlen, hogy sokat tartózkodjunk a friss levegőn, és kellő mennyiségű, a D-vitamin előállításához szükséges napfényhez jusson a gyermek. Kromě toho je samozřejmě nezbytné, abychom byli dostatečně často na čerstvém vzduchu a děti získaly dostatek slunečního světla na výrobu vitamínu D.Návštěva solných jeskyní je také populární mezi rodinami s malými dětmi, protože přírodní antivirový účinek soli může poskytnout vynikající ochranu proti patogenům. Kromě toho stále více a více rodičů - 20% respondentů - podporuje v průběhu roku tělo svého dítěte imuno-posilovači. Koneckonců dobře vědí: nejlepší obranou je útok!

Výzkum ukázal, že 80 % těch, kteří pravidelně užívají rybí olej Eskimo Kids, zaznamenalo pozitivní změnu od doby, kdy jejich dítě začalo olej užívat - je méně nemocné, a pokud onemocní, dokáže se dříve bránit bacilům.

CHCETE PŘIPRAVIT IMUNITNÍ SYSTÉM SVÉHO DÍTĚTE NA BOJ S BAKTERIEMI? TYTO PRODUKTY DOPORUČUJEME:

Produkty pro děti