Jak na to, když dítě odmítá rybí olej - Typy a rady od Vás, pro Vás

Několik maminek nás kontaktovalo s problémem, že jejich dítě nechce užívat rybí olej. Proto jsme pro Vás sepsali několik tipů od matek, kterým se podařilo dát svým dětem olej Eskimo Kids.

Bohužel ne všechny děti jsou ochotny přijmout rybí olej, protože jeho chuť (dokonce i s příchutí) a struktura je pro ně nová, neobvyklá. Maminky a tatínkové se nás pak ptají, co mají dělat, aby jejich děti si vzaly rybí olej. Máme v týmu O3W rodiny s dětmi, a máme to štěstí, že děti užívají výrobek bez problémů, takže naši zákazníci mohou v této věci navzájem pomáhat.


Níže je uvedeno několik tipů, díky kterým rodiče dosáhli toho, že jejich malé ratolesti začaly užívat rybí oleje.

"Dříve jsem přidával rybí olej do skleničky mléka mého malého syna. Od té doby, co přestal pít mléko, přidávám mu rybí olej do ovocného koktejlu k snídani, nebo jogurtu. Tak si ani nevšimne, že v něm rybí olej vůbec je."

"Moje malá holčička ze začátku nechtěla Eksimo Kids, ale pak jsem na to přišla, jak jí ho můžu dát :) Užíváme rybí olej s pomerančovou příchutí, který vmíchám do jablečné kašičky se skořicí nebo do jiného ovocného pyré."

"Snažila jsem se dát rybí olej s ovocnou příchutí mnoha způsoby, nejjednodušší je nakapat na plátek chleba, než na něj natřu med, marmeládu nebo máslo. Ale ráda to smíchám i se sladkými těstovinami, nebo těstovinami se zeleninou. Ještě si nikdy nevšiml, že tam je“.

"U nás stačí jednoduše piškotka jako odměna"

Důležité! Rybí olej může být také přidáván do hotového jídla, ale pozor, abyste po přidání oleje jídlo už tepelně neupravovali.  

 „Ráno obvykle dávám do kakaa 1 polévkovou lžíci rybího tuku, po několika dnech si na to zvykl. Teď už do všeho, co je kakaové nebo čokoládové můžu olej přimíchat, aniž by si toho všiml."

 „Naše dítě neužívá rybí olej samotný, ale pokud to k něčemu přidám, sní to. Obvykle k pudinku, zmrzlině, bramborové kaši, jablečné šťávě, pomerančové šťávě a těstovinám, ale vždy takovou dávku, kterou vím, že bude určitě jíst.“

Pokud nechcete dát rybí olej svému dítěti s jídlem, podívejte se na následující tipy!

  1. Buďte důslední, vytvořte rutinu!
    Přijetí přípravku je usnadněno vývojem rutiny, kterou děti mohou snadno pochytit a přijmout, takže dávkování rybího oleje se stane součástí jejich každodenní činnosti, jako je mytí rukou před jídlem. Ať už to bude rutina ranní nebo večerní, než půjdete do postele, je důležité, aby to bylo každý den ve stejný čas.
  2. Dělejte to společně!
    Více maminek nám napsalo, že je pro ně snazší dát dětem rybí olej, pokud s nimi také užívají 1 lžičku oleje pro dospělé, protože dítě automaticky dělá to, co jeho rodiče. ("Proč bych to měl brát, když to máma a táta nedělají?")
  3. Udělej z toho legraci!
    Vašemu dítěti může také pomoci, když z denního příjmu rybího oleje uděláte zábavný zážitek. Náš kolega například spolu se svou dcerkou vydává "mňam-hlasy" během užívání. Jiní zase používají roztomilé dětské lžíce. Někteří slibují nějakou odměnu po užívání.

Je důležité, abyste zůstali trpěliví a vytrvalí, i když vaše dítě nechce přijmout rybí olej! Zkuste skrýt produkt v potravinách, nebo nápojích několika způsoby, aby jejich tělo dostalo potřebnou dávku omega-3 mastných kyseliny. Nevzdávejte se, protože zdraví a optimální vývoj vašich dětí stojí za to! 

Alison Canavan, známá bloggerka, nedávno psala, proč dává Eskimo Kids rybí olej svému dítěti:

„Jako matka a jako poradce v oblasti výživy vím, že pro správnou podporu Jamese je potřeba víc než jen vitamíny. Mozek a nervový systém dítěte vyžadují pro optimální růst a vývoj různé mastné kyseliny.

Omega-3 mastné kyseliny poskytují dokonalou podporu pro funkci mozku dětí, zdravý vývoj jejich těla a pomáhají jim dosáhnout maximálního výkonu ve škole.

Myslím, že Eskimo Kids rybí olej je skvělý výrobek, protože je to kombinace rybího oleje a některých dalších rostlinných olejů. Produkt poskytuje vhodné množství mastných kyselin omega-3, omega-6 a omega-9, potřebné pro správný vývoj těla."

Podpořte i vy Vaše děti, aby ze sebe dostali maximum!