Fakta a mýty o koloidních minerálech

Ústav výživy v San Diegu vydal disertaci o koloidních minerálech, protože nabyli dojmu, že články a informace o těchto produktech pocházejí spíše z pera obchodníků než od vědců, což znamená, že obsahují přehnané, falešné, podvodné informace. Dr. Steven E. Whiting shrnul fakta a mýty jako vědec, odborník. Tyto fakta představíme také v našem článku. Začněme tedy se základy.

Co je to koloid?

Koloidy jsou látky, jejichž částice jsou větší než velikost atomů a molekul, ale jsou stále menší než naše buňky. Nejsou viditelné pouhým okem, jen pod mikroskopem. Když se zamyslíme nad koloidem, vždy si musíme představit roztok, ve kterém jsou malé částice rozpuštěny, smíchány, rozptýleny.

Člověk se setkává s koloidními látkami několikrát denně, například: zablácená voda, mléko, máslo, majonéza, různé želatinové látky, hydratační krémy, ale také kouř. To všechno jsou koloidy.

Proč je dobré jíst potraviny v koloidní formě?

Krátká odpověď je, že kvůli jejich snadné absorpci. Rozsáhlejší vysvětlení zahrnuje velikost částic. Protože koloidní částice jsou menší než naše buňky, jejich absorpce je mnohem rychlejší a účinnější než příjem látek ve formě tabletek, kapslí nebo jiné nekoloidní formě. Náš trávicí systém pracuje s určitou rychlostí, lišící se individuálně. Do tohoto systému se dostávají všechny druhy potravin a výživových doplňků. Tobolky se nejdříve musí rozpustit v našem trávicím systému, přes který se pohybují pomalu nebo rychle. Absorpce může začít pouze tehdy, pokud se tobolky rozpustí do kapalného nebo gelového stavu, ale do té doby už mají většinu cesty za sebou, takže čas účinku před trávením je kratší. Oproti tomu absorpce kapalných koloidních minerálů může začít v ústech a do té doby, než opustí náš organismus jsou téměř zcela absorbovány. Pokud nemáte žádné problémy s trávením, může být v organismu využito i 98% minerálů v případě přípravku v koloidní formě. Neexistuje žádný další výživový doplněk se stejnou účinností.

Podívejme se na některé skutečnosti o tekutých minerálních produktech!

Nejstarší potravinový doplněk, který se prodával

Přírodní organické tekuté minerální produkty jsou nejstarší potravinové doplňky dostupné ve Spojených státech. Byly koupené a užívané stovkami tisíc lidí po celou dobu jejich života na počátku třicátých let. Takže existuje mnoho generací zkušeností a důvěryhodnosti za koloidní minerální produkty.

Výsledky výzkumů nelžou!

Výzkumy v Německu a v dalších evropských státech ukázaly, že minerály v této přirozené formě nejen vyživují tělo, ale přinášejí do našeho těla více než 70 přírodních prvků. Mají také terapeutické výhody: například odstraňují těžké kovy nebo jiné toxické kovy z měkkých tkání lidského těla, které se do těla zavádějí z jiných zdrojů (vzduch, jiné potraviny).

Rozpory kvůli toxicitě

Vzhledem k rozsáhlé kontaminaci našeho prostředí nás odborníci upozorňují na toxické účinky kovů, jako jsou hliník, kadmium, olovo, rtuť a další materiály. Ve své anorganické podobě mohou tyto prvky vážně ohrozit naše zdraví. Protože tělo nemá žádný účinný způsob na vyloučení těchto látek, jsou-li v anorganické podobě, mohou se nahromadit v měkkých částech našeho těla.

Bohužel oponenti širokospektrálních koloidních minerálních produktů (tj.konkurence) pravidelně upozorňují na přítomnost toxických minerálů v těchto produktech. Na co zapomínají je, že organické koloidní minerály nemají žádnou toxicitu, protože nemohou být skladovány v těle déle než několik hodin.

Hliník, například, je obsažen v banánech, ale nikdo se neobává otravy hliníkem z banánu. Hliník byl vždy přírodní přísadou mnoha zdravých a přirozených potravin.

 Minerály nejsou dostačující

Naše tělo potřebuje asi 100 druhů živin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Bohužel je zavádějící inzerovat minerální komplex, který "obsahuje vše, co vaše tělo potřebuje". Vzhledem k tomu, že kromě minerálů jsou přítomny také vitamíny, které jsou nezbytné pro zdravé fungování organismu a zabraňují rozvoji onemocnění z nedostatku určité látky, stojí za to pečlivě vybírat.

Ústav výživy doporučuje, aby při nákupu byla rozhodující nejen kvalita produktu. Podívejme se na výrobce, distributora a vyberme toho, jenž dělá další kroky, aby zákazníkům poskytl veškeré znalosti a informace, které potřebují pro rozhodnutí na to, aby našli produkt, který bude dlouhodobě a spolehlivě sloužit celé rodině a jejich zdraví.

MIVITOTAL FAMILY TEKUTÝ MULTIVITAMIN OD VĚKU 3 LET

Díky tekuté konzistenci, koloidní formě a složení (více než 12 druhů vitamínů, minerálů a stopových prvků) Mivitotal Family je perfektní volbou pro každého, kdo hledá komplexní produkt, který se účinně absorbuje v těle a má maximální využití.

Mivitotal Family se také prodává na Pilulka.cz!