Co se skrývá v lahvičkách? – část I.

 

Seznamte se s našimi produkty blíže! Připravili jsme pro Vás minisérii článků o tom, co by Vás, našich zákazníků mohlo zajímat nejvíc. Proč jsou naše produkty prémiové, jak probíhá výroba našich produktů? Co je to Pufanox? To vše a mnohem víc se můžete dočíst v následujících řádcích.

Určitě Vás zajímá, proč si zvolit právě naše produkty, v čem spočívá jedinečnost rybích olejů produktové řady Eskimo Kids na trhu. Je to v první řadě složení našich produktů. Díky vynikající kvalitě složek jsou naše produkty ryze čisté, bezpečné a účinné. Jistě víte, že produkty s obsahem omega-3 mastných kyselin z nekvalitních základních složek mohou způsobit nežádoucí účinky.

Věděli jste, že přední světoví výrobci nabízí přípravky s obsahem mastných kyselin omega-3 jak v tekuté formě, tak i ve formě kapslí. Většina těchto produktů i v České republice jsou dostupné pouze v kapslích. Důvodem toho je, že rybí olej s obsahem omega-3 EPA a DHA se velice rychle kazí, žlukne a tím pádem se stává nepoužitelným. Rybí olej v kapslích mnohdy zneužívají k tomu, aby konzument necítil pachuť zkaženého oleje. Ale žluklý rybí olej vůbec nepřináší kýžené účinky, navíc podporuje vznik volných radikálů v těle.

Výroba olejů je časově i finančně mnohem náročnější proces, než si mnozí myslíme. Nelze použít konzervanty, ani žádná éčka. V případě produktové řady Eskimo Kids rybích olejů se jedná o revoluční přírodní řešení ze strany švédského výrobce. Díky tzv. Pufanoxu se naše rybí oleje stávají velice stabilními a imunními vůči žluknutí. Více podrobností o pufanoxu přineseme v dalším našem příspěvku.

Podívejme se teď na celý proces, jak se rybí olej dostane k našim zákazníkům:

 

V našich přípravcích produktové řady Eskimo Kids jsou rybí oleje získané z masa sardinek a ančoviček. Tyto ryby se cítí nejlépe a chladnějších vodách oceánů a v hlubinách, pohybují se ve velkých rojích. Jsou to ryby menší, max. 20-25 cm dlouhé, ovšem obsahují velmi vysokou koncentraci omega-3 mastných kyselin.  

PROČ PRÁVĚ TYTO DRUHY RYB?

  1. výlov sardinek a ančoviček je dlouhodobě udržitelný. Tyto druhy zatím nepatří mezi ohrožené na Zemi. Švédský výrobce produktové řady Eskimo Kids, Midsona je členem mezinárodní asociace Friend of the Sea,která dohlíží na bezpečný a kvalitní rybolov po celém světě. Díky tomu výlov těchto ryb probíhá jen tehdy, a jen tam, kde je to v danou chvíli dovolen, a společnost vyloví pouze to množství, na které má povolení.  
  2. jelikož jsou to relativně malé ryby, jejich znečištění těžkými kovy je taktéž menší. V mořských rybách obecně je velké množství toxinů, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy, pokud se nahromadí v lidském těle. Získaný rybí olej proto je potřeba z těchto toxinů očistit.
  3. v době výlovu jsou tyto ryby relativně mladé, tedy jejich maso zdaleka není tolik toxický. 
  4. jsou to ryby, které se rodí v chladných vodách u Antarktidy, které jsou zatím nejčistší vody světového oceánu. V těchto chladných vodách se vyskytuje nejméně znečištění z průmyslových a zemědělských odpadů, chemikálií a antibiotik.  
  5. tyto ryby vyrůstají ve volné přírodě, nepěstují se na farmách. Díky tomu jsou zdravější a mají vyšší koncentraci mastných kyselin omega-3. Nejsou to ryby ošetřované antibiotiky, tím pádem i náš organizmus je ušetřen nepotřebnému množství antibiotik.

Kromě výše zmíněných kladných věcí je tady ještě jedna věc, která je moc důležitá: ryby z chladných vod světového oceánu mají až 38% obsah mastných kyselin omega-3 EPA-DHA, což představuje nejvyšší možnou míru výskytu v přírodě. Další složky našeho rybího oleje jsou antioxidanty, vitamín E a další bílkoviny, které se nachází v rybím mase. Produkty Eskimo Kids proto jsou nejlepší možnou variantou pro ty, kteří hledají opravdu účinné a ryze čisté rybí oleje.

Pokračování příště…