4 tipy pro jarní regeneraci

4 tipp a tavaszi megújuláshoz

S příchodem jarního počasí trávíme stále více času venku. To také znamená více a rozmanitějšího cvičení, které klouby ještě více zatěžuje. Ať už sportujete, pracujete na zahradě, honíte se za dítětem nebo tlačíte kočárek, je důležité pečovat o své klouby a posilovat chrupavky.

S prodlužujícími se dny se můžeme cítit energičtěji a s větší chutí vyrazit do přírody, a je dokonce snazší přestat s typickými podzimně-zimními zlozvyky, jako je přejídání, menší konzumace ovoce a zeleniny, častější používání dálkového ovladače, zavírání se doma nebo nedostatek pohybu. Pomáhá samozřejmě i pomalý příchod čerstvé zeleniny na pulty (a do zahrad).

V tomto článku vám chceme dát několik tipů, jak začít s jarní obnovou a jak vytvořit správné podmínky pro obnovu vašeho těla a mysli na jaře.

 

1. Detoxikace

Protože se v zimě méně hýbeme, máme tendenci věnovat svému zdraví menší pozornost. Pokud jste si nedávali pozor, mohou se ve vašem těle hromadit toxiny. Abyste se jich zbavili, může být velmi užitečné dát si každý den detoxikační smoothie.

Pití syrové ovocné a zeleninové šťávy má mnoho výhod, například v ní zůstávají zachovány všechny vitaminy a minerály, které by se při vaření ztratily. Vitamíny a minerály obsažené v zelenině a ovoci podporují činnost nervového systému, pomáhají tělu zpracovávat sacharidy, mají antioxidační a protizánětlivé účinky v různých formách a mohou také pomoci obnovit spánkový režim.

Detoxikační koktejly pročistí a detoxikují vaše tělo, abyste se opět cítili svěží, svěží a plní energie.

Zde jsou 2 super recepty, které vám pomohou začít:

Detoxikační zelené smoothie

Složení:

1 stonek celeru
1/2 okurky
1/2 oloupaného citronu
hrst baby špenátu
1 zelené jablko
Očištěné ingredience rozmixujte v mixéru dohladka. Je to skvělá snídaně nebo svačina.

Celerová nať je bohatá na antioxidanty a obsahuje také vitaminy B6, K, C, kyselinu listovou a draslík. Obsahuje olejnaté látky, které pomáhají vylučovat škodlivé látky a urychlují trávení.

 

Jarní detoxikační smoothie

Složení:

1 šálek mražené směsi lesního ovoce
1 velké jablko
1 lžíce chia semínek
2 hrsti baby špenátu
2 dl vody
Zelené ingredience rozmixujte dohromady, poté přidejte mražené ovoce a znovu rozmixujte dohladka.

Baby špenát je také dobrou volbou pro koktejly pro ty, kteří nemají rádi zeleninu. Nemá výraznou chuť, ale zrychluje metabolismus, takže vás nejen detoxikuje, ale také podporuje vaši dietu.

2. Vyjděte ven

Vyměňte cvičení v posilovně a doma (nebo čas strávený čtením či odpočinkem v místnosti) za cvičení venku.

Posilovny, skupinová cvičení nebo dokonce cvičení doma jsou skvělým způsobem, jak rozhýbat své tělo, ale žádný z nich se nevyrovná cvičení venku! Cvičení na čerstvém vzduchu zlepšuje nejen vaši výdrž, ale také náladu a energii a zmírňuje příznaky úzkosti. A nezapomeňte, že cvičení není jediným sportem. Dynamická procházka podél břehu potoka, dlouhá túra v probouzejícím se lese, jízda na kolečkových bruslích/kole s dítětem jsou stejně sportovní - ale můžete se dokonce zbavit stresu a rozhýbat své tělo během venkovní lekce jógy!

Pokud nemáte motivaci, zde je 10 důvodů, proč začít cvičit ještě dnes.

Ale co je opravdu důležité, ať už děláte cokoli, nikdy nezapomínejte na své chrupavky a klouby! Jednou z hlavních příčin poškození chrupavky je zvýšená fyzická námaha a nezdravý životní styl. Protože se dlouho neobjevují žádné závažné příznaky přetěžování (nebo nesprávného zatěžování) chrupavky, máme tendenci na ni zapomínat, přestože správná podpora je nezbytná v každém věku.

Přípravek na posílení chrupavky Avosol dokáže zvýšit produkci synoviální tekutiny a upravit poškozené struktury chrupavky, čímž zvrátí její opotřebení a ochrání ji.

Rybí olej Eskimo-3 nebo kapsle s rybím tukem mohou být dobrou volbou pro prevenci zánětlivých procesů a léčbu příznaků dalších problémů, které se mohly objevit. Omega-3 mastné kyseliny chrání naše klouby. Omega-3 mastné kyseliny udržují buňky pružné a ohebné, což napomáhá pohybu kloubů. Mají také protizánětlivý účinek, který může zmírnit zánět kloubů a ulevit od bolesti.

 

3. Vitamín, vitamín, vitamín!

Víme, že je to otřepané a slyšeli jste to už tisíckrát, ale je opravdu důležité, abyste správně přijímali vitaminy. Zima není obdobím pro čerstvé ovoce a zeleninu, takže na jaře je čas doplnit zásoby vitamínů. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je jíst hodně potravin bohatých na vitamíny, a dobrou zprávou je, že sezóna čerstvého ovoce a zeleniny právě začíná! Pokud nejste zrovna příznivci ovoce a zeleniny, určitě se vyplatí přidat nějaký doplněk stravy, který vám pomůže doplnit zásoby vitamínů a minerálů.

Doporučujeme multivitamín Mivitotal Family, který podporuje vaše tělo 12 vitamíny, 6 minerály, bioflavonoidy a stopovými prvky.

4. Hlídejte svůj spánek!

Jelikož je jaro, nezapomínejme na jarní únavu. Pokud budete dbát na kvalitu svého spánku, pomůže vám to v boji s tímto problémem. Nejlepším způsobem, jak to zlepšit, je přestat alespoň hodinu před spaním telefonovat a sledovat televizi a místo toho dělat něco, co vás vypne a umožní vaší mysli relaxovat. Dejte si příjemnou koupel, poslouchejte uklidňující hudbu, čtěte si apod. Jde o to, abyste přestali stimulovat svůj mozek a ten se mohl pomalu "odreagovat" od událostí celého dne. Ujistěte se, že nechodíte spát příliš pozdě, a pokud se vám špatně usíná, nakapejte si na polštář několik kapek levandulového oleje. Levandule uklidňuje a uvolňuje, takže může mít dobrý vliv na kvalitu vašeho spánku.

Kapsle Arctic Root pomáhají v boji proti každodennímu stresu a jejich účinnost je klinicky ověřena. Jednou z nejdůležitějších vlastností extraktu z kořene růže je, že snižuje stres v našem těle - přesněji řečeno, pomáhá nám ho správně zpracovat a pomáhá našemu tělu dosáhnout stavu rovnováhy.